Tento web používá soubory cookie. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Ochrana osobních údajů
Připojte se!

Jak se připojit

Bezdrátové připojení k Internetu WIA WiFi přenáší data pomocí radiového signálu v pásmu 2,4 - 2,4835 GHz a k jeho provozu není vyžadována žádná licence. Kromě služby WIA WiFi poskytujeme také služby připojení k Internetu v pásmu 5 GHz - WIA 5G.

Jak zjistit, je-li u Vás dostupný bezdrátový Internet

Chcete-li se připojit k bezdrátové síti WIA, přesvědčte se na stránce Pokrytí, že je ve vašem okolí některý z přípojných bodů.

Na celkové mapě Pokrytí jsou označena města, ve kterých je některá z bezdrátových služeb WIA dostupná, kliknutím na ikonu města, nebo výběrem z menu uvidíte detailní pokrytí daného města. Pomocí různých ikon jsou zde vyznačeny body služby WIA WiFi, WIA 5G, případně kombinované body s oběma službami.

Antény přístupových bodů jsou umístěny typicky na střechách vysokých budov, komínech, kopcích a podobně. Pro technologii WIA 5G i WIA WiFi je vyžadována přímá viditelnost na přístupový bod, zejména na větší vzdálenosti (> 100 metrů). Na mapě tedy vyberte bod, který je nejbližší místu, kde budete připojení potřebovat a mezi kterým nejsou bariéry (budovy, kopce), které by bránily viditelnosti a tedy i spojení.

Co budu potřebovat pro bezdrátové připojení

U detailů bodu uvidíte kontakty na partnery v oblasti, kteří vám ochotně pomohou s instalací jak samotného připojení k Internetu, tak i s instalací telefonování přes Internet se službou SIPY.

Máte-li zkušenosti s instalací antén či WiFi, můžete si též službu nainstalovat a aktivovat sami. Budete potřebovat přístupovou (klientskou) jednotku, anténu a příslušenství - kabely, konektory atp. Nejširší nabídku potřebného vybavení za nejnižší ceny má WiFi obchod "WiFi Shop", odborný personál vám poradí s výběrem.

Jako klientské zařízení pro službu WIA WiFi doporučujeme tyto venkovní přístupové jednotky:

Tyto jednotky slouží zároveň jako anténa a nevyžadují tedy složitou instalaci koaxiálních kabelů, napájení jednotky se provádí pomocí ethernetového kabelu a to vše za velmi příznivou cenu.